Toz olarak dolumu gerçekleştirilen gıdalar genellikle pudra şekeri, türk kahvesi, toz şeker, baharatlar, toz vitaminler ve un benzeri ürünlerin ifadesidir. Sıvı gıda olarak ise; süt, meyve suyu, yemek ve salata sosları, bal ve çikolata gibi gıda malzemeleri ifade edilmektedir.

Toz ve sıvı gıda dolumu denildiği zaman ne anlaşılmalı? Toz ve sıvı gıda fiyatları gibi sorulara yanıt bulamıyorsanız yazımızın devamını okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Toz ve Sıvı Gıda Dolumu Nasıl Yapılır?

Toz ve sıvı gıda dolumu yapmadan önce dolum yapılacak olan ürünün miktarı belirlenir. Gıda dolumu yapıldığı zaman ürünlerin dış etkenlerden korunması gereklidir. Nem, küflenme, ezilme gibi dış etkenlerden korumak için paketleme işlemi gerçekleştirilir.

Toz tanecikli ve sıvı dolum için farklı özelliklere sahip makineler bulunmaktadır. Makinelerin genel özellikleri incelendiğinde ise, önceden belirlenen ölçüde sürekli dolum gerçekleştirmeye ayarlı olmaları da öne çıkmaktadır.

Hijyen ve seri dolum kabiliyetleri için tercih edilen makinler sayesinde toz ve sıvı gıda dolumu, havasız ortamda ve el değmeden gerçekleşmektedir. Toz ve sıvı gıda dolumu fiyatları ise tercih edilen dolum yöntemine göre belirlenmektedir.

Toz ve Sıvı Gıda Dolumu Kullanımı

Gıda sektöründe Cafe, Restoran, Otel gibi yerler için istenilen gıda ürünlerinin toz ve sıvı dolumu yapılmaktadır. Toz dolumlarda; Stick, Kare, perforeli makineler ile, sıvı dolumlarda; Stick, Kare makinler ile dolum işlemleri gerçekleşmektedir.

Özellikle gıda sektöründe tercih edilen ortası tırtıklı (perforaj sistemli) birbirine bitişik toz dolum makinesi ile gıda ürünlerinin dolumu yapılmaktadır. Kuşe/sülfit kağıt cinsi 3,5x3,5 – 4x4 – 5x5 ölçülerinde üretilen, üzeri firma baskılı ve logolu toz dolum ve çiftli baharat ürünleri ile hijyenik bir şekilde hizmet vermeyi sağlamaktadır.

Sıvı gıda dolumu çiçek yağı, zeytin yağı gibi bitkisel yağ türleri, nar ekşisi, limon suyu ve diğer salata sosları, mayonez ketçap, hardal gibi özel sos çeşitleri dolumu da yapılıyor olsa da kullanılan dolumlar çoğunlukla tek seferlik kullanıma uygun kare, alt-üst ve arkası yapışık paketlere yapılmaktadır.

Toz ve Sıvı Gıda Dolumu Fiyatları

Toz ve sıvı gıda dolumu fiyatları çoğunlukla uygun fiyatlı olarak kabul edilmektedir. Dolumu gerçekleştirilecek olan ürünün dolum yapılacak olan pakete ve miktarına göre fiyatlarda değişkenlik olmaktadır. Firmalar tarafında her dolum işlemi ayrı olarak ele alındığı gibi farklı ya da süreli ürün gruplarında toptan yapılan toz ve sıvı gıda dolumu fiyatları düşürücü etkiye sahip olabilir.

Toz ve sıvı gıda dolumu fiyatlarımız hakkında bilgi almak ve güncel fiyatlardan yararlanmak için sitemizde yer alan iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya