Günümüzde kullanımı yaygın olan plastik torbalardan önce kullanımda olan kese kağıdının türevlerinden olan kahverengi şamua ambalaj kağıdı, %100 doğal malzeme olan selülozdan üretilmektedir. Geri dönüşümde kullanılma oranı yüksek olması nedeni ile günümüz tüketim ihtiyaçlarında kaynakların geri dönüşümlü kullanım ihtiyacına cevap veren bir çözümdür.

Kahverengi  şamua ambalaj kağıdı nedir derseniz hamur kâğıt grubu içerisinde hafif kuşe işlemi görmüş, %100 kahverengi selülozdan üretilen kağıttır. Kullanım amacına göre kutsal kitap basımından fırın ürünlerinin paketlenmesine, fast food yiyeceklerin ambalajlanmasına ve bir taşıma aracı olarak naylon poşetlerin yerine kullanımı yaygındır.

Kahverengi Şamua Ambalaj Kağıdı Özellikleri

Ağırlıklı olarak pastane, fırın ve fast food restoranların ürünlerinin paketlenmesinde kullanılmaktadır. Bu amaca hizmet edebilmesi için farklı ebat ve ölçülerde işlenen bir kağıttır. Kahverengi şamua ambalaj kağıdı nedir denildiğinde sıralanabilecek özelliklerini belirtirsek;

●  %100 selülozdan üretilmektedir.

●  Geri dönüşüme uygun bir malzeme olması sebebiyle tamamı ile geri dönüştürülebilir.

●  Doğal malzeme olmasından kaynaklı olarak suda kolay çözünür.

●  Metrekare ağırlığı üzerinden tartılarak ağırlığı ölçülür; 27 gramdan 80 gram ağırlığa kadar farklı ölçülerde üretilebilmesine karşın yaygın üretim ve kullanım ağırlığı 50 gram ve 70 gramdır.

●  Bobinler halinde üretimi yapılır ve saklanır. İstenilen ölçülere uygun şekilde ebatlandırma gerçekleştirmeye uygundur.

●  Beyazlatılmadığı için sarı, kahverengi tonlarında renklere sahiptir.

●  Üzerine yazı yazılabilir veya baskı yapılabilir.

Kahverengi Şamua Ambalaj Kağıdı Fiyatları

Geri dönüştürülen kağıtlardan üretilebilmesi ve geri dönüştürülebilir olması sebebiyle üretim maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olan bir ambalajlama çözümüdür. Fırın, pastane ve fast food yiyecekler gibi hızlı tüketilen gıda maddelerinin ambalajlanmasında kullanılmasından ötürü yüksek adetsel miktarlarda tüketiliyor olması da fiyatlarının uygun kalmasında gösterilebilecek sebeplerden bir tanesidir.

Üzerine baskı yapılabilmesi sayesinde ise sadece, otantik ve akılda kalıcılığı yüksek reklamlar için kullanılabilmekte, reklamınız yapılırken reklam bütçeleriniz de farklı harcamalara yer açacak kadar düşük fiyatlar ile kahverengi şamua ambalaj kağıdı edinilebilir.

Kahverengi şamua ambalaj kağıdı nedir soru sorulduğunda, akıllarda kalan günlük hayatın içerisinde kullanımda olan, rengi ve dokusu ile kendine has kullanım avantajlarına sahip, doğayla barışık bir ambalajlama çözümüdür denilebilir.

Sosyal Medya