Ambalaj kağıdı hammaddesi bitkilerden ve ağaçlardan elde edilen selüloz maddesidir. Ürünlerin ambalajlarında kâğıt tercih edilmesinin sebebi kâğıdın dayanıklı olması, kolay işlenebilmesi ve az yer kaplamasıdır. Kâğıt, en ekonomik ambalaj çeşitlerinden biridir. Ancak ambalajlar için yalnızca kağıt kullanmak yetersizdir. Ambalaj kağıdı dış etkenlere karşı korunması için, içine bazı maddeler katılarak dayanıklılığı artırılır. Neme, suya, patlamaya dayanıklı olmalı ve sert olmamalıdır. Ambalajın bu özelliklere sahip olması için, içine katılan maddelere göre işlem görmesi gerekir.

Ambalaj Kağıdı Çeşitleri

  • Kraft Kağıt: Yumuşak, iğneli ağaçlardan elde edilen dayanıklı ambalajlardır. Genellikle kuruyemiş, kahve, meyve, sebze ambalajlamada kullanılır.
  • Kraft Kağıt Taklidi: Kraft kağıda göre dayanıksızdır ancak daha uygun fiyatlı olduğu için tercih edilebilir.
  • Parşömen Kağıt:  Saf selülozdan üretilen kokusuz, suya ve yağa dayanıklı kağıtlardır. Ekmek gibi unlu mamuller, tereyağı, peynir, balık, et gibi ürünleri ambalajlamada kullanılır.
  • Sülfit Kağıt:  Bisküvi ambalajlarının iç kısmında kullanılan sülfit kağıdı, üzerine baskı yapılabildiği için poşet ve torbalarda kullanılır.
  • Parşömen Kağıt Taklidi: Yiyeceklerin kokusunu muhafaza edebildiği için kahve, çorba gibi ürünleri ambalajlamada kullanılır. Et, sosis, sucuk gibi yüksek oranda yağ içeren ürünlerin ambalajlanması için uygundur.
  • Huk Pak Kağıt: Hafif ve dayanıklı olduğu için genellikle meyve, sebzelerin ambalajlanmasında kullanılır.
  • Neme Dayanıklı Kağıt: Balık ve et gibi ürünlerde neme karşı dayanıklı kağıt kullanılır.
  • İpek Kağıt: Kolayca şekil alabilen ve ürün için hava geçirgenliği sağlayan ipek kağıt, genellikle limon, portakal gibi ürünler için kullanılır.

Ambalaj Kağıdı Fiyatları

Ambalaj Kağıdı Fiyatları ürünlerin renklerine, baskılarına, ambalaj kağıdı çeşitleri ve modellerine göre farklılaşmaktadır. Hediye ambalaj kağıdı, beyaz ambalaj kağıdı ve renkli ambalaj kağıdı fiyatları sipariş adetlerine göre de değişiklik göstermektedir. En uygun Ambalaj Kağıdı Fiyatları ile baskılı ambalaj kağıdı modellerini ve kağıt ambalaj çeşitlerini sipariş vermek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Baskılı ambalaj kağıdı, birçok alanda kullanımı giderek artan bir kağıt türüdür. Ambalaj kağıdı her amaç için kullanılabilir, sağlam ve dayanıklıdır. En uygun ambalaj kağıdı fiyatları ile ince ambalaj kağıdı, desenli ambalaj kağıdı ve pelur ambalaj kağıdı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ambalaj kağıdı toptan adetlerle vereceğiniz siparişler sayesinde müşterilerinize markanızın reklamını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ambalaj Kağıdının Geri Dönüşümü

Kağıtların doğru şekilde geri dönüştürülebilmesi için mavi renkli kutuya doğru maddeler atılmalıdır.

Kâğıt üretimi ilk olarak selüloz maddesiyle gerçekleşir. Bu üretimin 2. Kaynağı ise geri dönüşümdür. Türkiye’de bulunan kâğıt fabrikalarının birçoğu hammadde olarak hurda kağıtları kullanmaktadır. Kağıtları geri dönüştürülerek çeşitli kullanım alanlarında kullanılmaktadır. Doğa dostu olan fabrikamızda kaliteli ürünler üretilmektedir. Uygun fiyatlı ürünlerimizin nedenleri arasında geri dönüşüm gelmektedir. Kalabalıklaşan dünyamızda kaynaklarımız her geçen gün daha da azalmaktadır. Ambalaj atıkları geri dönüştürüldüğünde büyük bir israfı önler ve geleceğimize güvenle bakmaya yardımcı olur.  Firmamızca üretilen ambalajlar geri dönüşüme uygun ambalajlardır. Ambalaj kağıtlarımız geri dönüştürüldüğünde petrol, su ve ağaç gibi önemli kaynaklardan tasarruf sağlayarak doğamızın kirlenmesine engel olur.

Firmamızca üretilen her ambalaj kağıdında hem doğamızı hem de sağlığımızı önemsiyoruz. Siz de bizimle beraber geleceğe umutla bakabilmek için geri dönüşebilir ambalaj kâğıdı kullanmayı tercih edebilirsiniz.  Her yerde ambalaj kağıtları kullanılmaktadır. Hızlı ve kaliteli üretimler için bizi tercih edebilirsiniz. Markalı, baskılı, baskısız, renkli ve renksiz her çeşitte ambalaj kâğıt üretmekteyiz.  Siz isteyin biz üretelim. Ürün kataloğumuzdan size uygun olan ürünü seçebilir yerinde ziyaret edebilirsiniz. Bir tık kadar yakın olduğumuzu unutmayınız.

Son dönemlerde bütün sektörlerde popüler olan kraft ambalaj kağıdı, desenli ambalaj kağıdı ve renkli ambalaj kağıdı modellerini Mucize Ambalaj firmamıza ambalaj kağıdı toptan adetlerle sipariş verebilirsiniz.

Sosyal Medya