Baskılı Ambalaj Kağıdı

Ambalaj kağıdı hammaddesi bitkilerden ve ağaçlardan elde edilen selüloz maddesidir. Ürünlerin ambalajlarında kâğıt tercih edilmesinin sebebi kâğıdın dayanıklı olması, kolay işlenebilmesi ve az yer kaplamasıdır. Kâğıt, en ekonomik ambalaj çeşitlerinden biridir. Ancak ambalajlar için yalnızca kağıt kullanmak yetersizdir. Ambalaj kağıdı dış etkenlere karşı korunması için, içine bazı maddeler katılarak dayanıklılığı artırılır. Neme, suya, patlamaya dayanıklı olmalı ve sert olmamalıdır. Ambalajın bu özelliklere sahip olması için, içine katılan maddelere göre işlem görmesi gerekir.

Ambalaj Kağıdı Nedir?

Kağıt ve karton ambalajlar çok değerli bir madde olan selülozdan yapılır. Selüloz, özel bitki ve ağaçlardan elde edilir. İşleme kolaylığı nedeniyle, nakliye esnasında az yer kaplaması ve dayanıklı olması için karton ve kağıt ambalajlar kullanılmaktadır. Karton, geri dönüştürülmüş kağıttan veya yeni kağıt hamurundan yapılabilen kağıt bazlı bir malzeme türüdür. Çok farklı kalitede ve gramajda üretilebilen basklı karton ambalajlar ve baskılı kağıt ambalajlar birbirinden farklı biçim ve görünüşte elde edilmektedir.

Ambalaj Kağıdı Çeşitleri

  • Kraft Kağıt: Yumuşak, iğneli ağaçlardan elde edilen dayanıklı ambalajlardır. Genellikle kuruyemiş, kahve, meyve, sebze ambalajlamada kullanılır.
  • Kraft Kağıt Taklidi: Kraft kağıda göre dayanıksızdır ancak daha uygun fiyatlı olduğu için tercih edilebilir.
  • Parşömen Kağıt:  Saf selülozdan üretilen kokusuz, suya ve yağa dayanıklı kağıtlardır. Ekmek gibi unlu mamuller, tereyağı, peynir, balık, et gibi ürünleri ambalajlamada kullanılır.
  • Sülfit Kağıt:  Bisküvi ambalajlarının iç kısmında kullanılan sülfit kağıdı, üzerine baskı yapılabildiği için poşet ve torbalarda kullanılır.
  • Parşömen Kağıt Taklidi: Yiyeceklerin kokusunu muhafaza edebildiği için kahve, çorba gibi ürünleri ambalajlamada kullanılır. Et, sosis, sucuk gibi yüksek oranda yağ içeren ürünlerin ambalajlanması için uygundur.
  • Huk Pak Kağıt: Hafif ve dayanıklı olduğu için genellikle meyve, sebzelerin ambalajlanmasında kullanılır.
  • Neme Dayanıklı Kağıt: Balık ve et gibi ürünlerde neme karşı dayanıklı kağıt kullanılır.
  • İpek Kağıt: Kolayca şekil alabilen ve ürün için hava geçirgenliği sağlayan ipek kağıt, genellikle limon, portakal gibi ürünler için kullanılır.

Ambalaj Kağıdı Fiyatları

Ambalaj Kağıdı Fiyatları ürünlerin renklerine, baskılarına, ambalaj kağıdı çeşitleri ve modellerine göre farklılaşmaktadır. Hediye ambalaj kağıdı, beyaz ambalaj kağıdı ve renkli ambalaj kağıdı fiyatları sipariş adetlerine göre de değişiklik göstermektedir. En uygun Ambalaj Kağıdı Fiyatları ile baskılı ambalaj kağıdı modellerini ve kağıt ambalaj çeşitlerini sipariş vermek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Baskılı ambalaj kağıdı, birçok alanda kullanımı giderek artan bir kağıt türüdür. Ambalaj kağıdı her amaç için kullanılabilir, sağlam ve dayanıklıdır. En uygun ambalaj kağıdı fiyatları ile ince ambalaj kağıdı, desenli ambalaj kağıdı ve pelur ambalaj kağıdı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ambalaj kağıdı toptan adetlerle vereceğiniz siparişler sayesinde müşterilerinize markanızın reklamını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Son dönemlerde bütün sektörlerde popüler olan kraft ambalaj kağıdı, desenli ambalaj kağıdı ve renkli ambalaj kağıdı modellerini Mucize Ambalaj firmamıza ambalaj kağıdı toptan adetlerle sipariş verebilirsiniz.

Sosyal Medya