Gıda sanayinde yaygın ölçülerde kullanılan kağıt esaslı ambalaj malzemelerinin ana hammaddesi odun selülozu ile kağıt elyaflardır. Selülozlar üretilecek olan ambalaj kağıdı özelliklerine göre esmey ya da beyazlatılmış olarak üretilmektedir. Aynı zamanda elde edilme yöntemlerine göre de sülfat-sülfit ve mekaniksel selüloz olarak adlandırılır.

Ambalaj malzemesi olarak yararlanılan kağıdın yapısında üretim aşamalarında eklenen bazı kimyasal maddeler bulunmaktadır. Bu maddelerin bazı gıdaları olumsuz etkilemeleri ve onların bozulmalarına yol açmaları söz konusu olabilir.

Bu nedenle birçok ülkenin gidaya ilişkin yönetmeliklerinde gıda maddeleri ambalaj kağıdı üretiminde kullanılan kağıtların yapısında kalacak maddelerin miktarının belirli oranların üzerinde olmaması gerektiği vurgulanmaktadır.

Türkiye'de kişi başına düşen ambalaj tüketimi, gelişen şehirleşme, tüketim alışkanlıkları ve değişen yaşam standartları ile beraber hızla artış gösterir. Ambalaj kağıdı kullanımının en önemli amacı, ürünlerin dış etmenlere karşı korunma altına alınması ve kalitesini koruyarak müşterilerimize güvenli bir şekilde ulaştırmaktayız.

Ambalaj kağıtlarının sahip oldukları kullanım kolaylıkları ile özellikleri nedeni ile en çok tercih edilen ambalaj kağıtlarından biri olmuştur. Bu nedenle önemli bir reklam aracı olma özelliği taşımaktadır. Ambalaj kağıdı özelliklerinden bazıları ise şu şekildedir;

  • Taşıma kolaylığı
  • Koruma özelliği
  • Tanıtım
  • Ambalajlama kolaylığı
  • Çevreyi koruma
  • Aktif reklam aracı

Baskılı ambalaj kağıdı alanında firmanıza kaliteli bir hizmet sunmak için sitemizde yer alan ambalaj kağıdı çeşitlerine göz atarak ekonomik ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Ambalaj Kağıdı Üretimi

Ambalaj kağıdı üretiminde merak uyandıracak tasarımları tercih etmekteyiz. Ambalajlarınızın daha fazla ilgi görmesini sağlayan ambalaj kağıdı üretimi, çarpıcı cümleler ve kurumsal kimlikleriniz ile uygun slganlarda dikkatleri üzerinize çeker.

Müşterilerinize akılda kalıcı mesajlar vermenizi sağlayan en iyi ambalaj kağıdı çeşitleri, paket yemek servislerinizi yaparken markalaşmayı doğrudan elde edebilirsiniz.

Ambalaj kalitesi konusunda hassas davranmanız müşterileriniz arasında farkyaratacaktır. Bunun için sizlerin istekleri doğrultusunda farklı kağıt ve renk seçenekleri ile ambalaj kağıdı üretimi yapmaktayız.

Dikkat çekmek ya da fark yaratmak istersiniz selefon, ya da varak yaldız gibi tekniklerin de uygulanması mümkün olan ambalaj kağıtları uygun fiyat seçenekleri ile sitemizde yer almaktadır. Sizlerde kendi logonuzu ve isminizi tanıtmak için ambalaj kağıdı çeşitleri üzerinde görerek tanınırlığınızı arttırabilirsiniz.

Sosyal Medya