Ambalaj kâğıdı nerelerde kullanılır denildiğinde akla ilk gelen meyve suyu ambalaj kağıtları, defter kaplama ambalaj kağıtları gibi küçük çaplı ambalaj çeşitleridir. Ancak ambalaj kağıtlarını bu kadar küçük çapta düşünmemeliyiz. Karton ambalaj kağıtlarından beyaz sülfit ambalaj kağıtlarına kadar pek çok çeşidi bulunmaktadır.

Bu ambalaj kağıdının değişik çeşitleri pek çok alanda kullanılabilir. Kuru gıdalarda kullanılabildiği gibi sıvı ve toz gıdalarda da kullanılabilir. Özellikle bu arz ürünler için karton kutu ambalaj kâğıdı tercih edilir. Tabii ki de sadece kullanım alanı bu alan değildir. Bazı ambalaj kağıtları içine çeşitli plastik maddeler eklenerek çeşitli amaçlar için kullanıma sunulmaktadır.

Ambalaj Kağıdını Neden Kullanmalıyız?

Ambalaj kâğıdı nelerde kullanılır sorusuna cevap aldık peki neden ambalaj kâğıdı kullanmalıyız? Ambalaj kâğıdı kullanımı dünyada çok fazla tartışmaya neden olmaktadır. Çevresel etkenlerden tutun sağlığa kadar pek çok konu için zararlı olduğu konuşulmaktadır. Peki ambalaj kağıtları gerçekten de çevreye zararlı mı?

Firmamız olarak çevreye verebileceğimiz zararlar konusunda çok hassasız. Çevreye zarar vermemek adına ürünlerimizin geri dönüştürülebilir olmasına dikkat ediyoruz. Bu sayede kullanılan ambalaj ürünlerimiz çevreye zarar vermemiş olmaktadır.

Her Durumda Aynı Ambalaj Kağıdını Kullanabilir Miyiz?

Her alan için üretilen farklı bir sürü çeşit ambalaj kâğıdı bulunmuştur. Bu çeşitlilik akımına biz de firmamız olarak ayak uydurarak pek çok çeşit ambalaj kâğıdı üretimi yapmaktayız. Bu çeşitleri ve kullanım amaçlarını sitemizde bulabilirsiniz. İletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz. Bize ulaştığınız takdirde ekibimiz tarafından sorduğunuz sorular için bilgilendirilebilirsiniz.  Ambalaj kağıdı nerelerde kullanılır?

Ambalaj kağıtlarının kullanım alanları hakkında örnekler verecek olursak:

  • Gıda ürünlerinin ambalajlanması,
  • Ham maddelerin korunmasında,
  • Baharat ambalajları,
  • Endüstriyel ambalajlar,
  • Tekstil ürünleri ambalajları,
  • Kırtasiye ürün ambalajları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ambalaj kağıdı çeşitleri birçok alanda kullanılmaktadır. Şayet aklınızda ambalaj türleri ile ilgili yeterli bilgi bulunmuyorsa bizimle iletişime geçerek sizlere en uygun ambalaj çeşitlerini önerebiliriz.

Uzun zamandır kendimize güvenerek ürünlerimizi en güvenilir ve en kaliteli şekilde siz müşterilerimizin hizmetine sunduk ve sunmaya da devam ediyoruz. Bizimle çalışan müşterilerimizin %100 memnuniyetleri ile gücümüze güç katmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle çalışın siz de mutlu olun.

Sosyal Medya